شعبده بازی هیجان انگیز اما سخت

نمایشگاه صنعت آرد و نان
دوازدهمین نمایشگاه صنعت آرد و نان
مرداد ۳, ۱۳۹۸
مهندسی و فناوری
دومین کنفرانس پیشرفت های اخیر در علوم اطلاعات ، مهندسی و فناوری
مرداد ۴, ۱۳۹۸

شعبده بازی هیجان انگیز اما سخت

شعبده باز

شعبده باز یک هنرمند و شعبده بازی یک هنر است. شعبده باز باید یک فرد با هوش و توانایی بالا باشد و بتواند با سرعت عمل و تمرکز بالا کارهای هیجان انگیز را انجام دهد. شعبده بازی یک علم و هنر ظریف است. گفتیم علم زیرا این کار با فیزیک، شیمی و ریاضی ارتباط بسیاری دارد.

حقه زدن، سرعت بالا، تمرکز و ظرافت دست و حتی هنرهایی نظیر خوانندگی، نقاشی و … در شعبده بازی بسیار مهم است و شعبده باز باید این مهارت ها را بیاموزد.

تاریخچه شعبده بازی

از زمانی که انسان وجود داشت شعبده بازی نیز وجود داشته است. انسان ها به تفریح و هیجان و سرگرمی علاقه بسیاری دارند. در گذشته به این کار جادوگری نیز می‌گفتند اما این اصطلاح برای شعبده بازی اشتباه است، زیرا این کار ماورایی نیست و تنها حقه و کلک است.

شعبده باز کیست؟

شعبده باز کسی است که مهارت و سرعت بالایی در اجرای حقه‌های مختلف دارد و با انجام اینکار تماشاگران را متحیر می‌کند. به علاوه این افراد باید بتوانند شعبده های جدید را طراحی کنند. پس باید گفت این شغل به هوش و خلاقیت بسیار زیادی نیاز دارد و هر کسی نمی‌تواند تبدیل به یک شعبده‌باز شود. شعبده بازها در سالن‌ها، مهمانی ها و … نمایش اجرا می‌کنند و از این طریق کسب درآمد دارند.

پیشرفت در شعبده بازی

این افراد راز و حقه‌های کارهای خود را مخفی نکرده و آنها را به همکاران خود اموزش می‌دهند. به همین دلیل انجمن بین المللی شعبده بازان در سال 1968 میلادی تشکیل شد تا شعبده بازان بتوانند حقه های خود را با یکدیگر در میان بگذارند و پیشرفت کنند.

شعبده بازی در مراسم ها

در بسیاری از مراسم ها که علمی یا مذهبی نیستند و برای خوشحالی و تفریح برگزار می‌شوند مانند انواع جشن ها، می‌توان با دعوت از یک شعبده باز هیجان خاصی به مراسم بخشید و شرکت کنندگان را سرگرم کرد. سفیران به عنوان مرجع تخصصی تشریفات پیشنهاد می‌کند تا با دعوت از یک شعبده باز، جشن های خود را متفاوت برگزار کنید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *