همایش سیل سراسری ایران
همایش سیل سراسری ایران
تیر ۲۵, ۱۳۹۸
نمایشگاه پزشکی دوسلدورف آلمان
نمایشگاه پزشکی دوسلدورف آلمان (MEDICA 2019)
تیر ۲۶, ۱۳۹۸

کمدین کیست ؟

کمدین کیست

کمدین کیست ؟ قطعا با شنیدن این جمله بازیگران فیلم های طنز یا اینفولنسرهای شبکه های اجتماعی را به خاطر می‌آورید. اما به معنای واقعی کمدین کیست و چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

معنای کمدین

به بازیگری که با استعداد بوده و به تمام تکنیک های بازیگری مسلط است و به علاوه ذوق فراوان و حافظه قوی دارد کمدین می‌گویند. در نمایش های درام بازیگر هیجان کمتری دارد اما در کمدی بازیگر با چالش های بزرگی رو به رو است و باید روح خود را صیقل دهد. به همین دلیل نیاز به تمرین بسیاری دارد.

کار کمدین چیست؟

کار کمدین از دو بخش اصلی و مهم تشکیل می‌شود. اولین مورد این است که او باید افکار نویسنده را بازتاب دهد. دیگری مربوط به خود بازیگر است. او باید خلاق بوده و ژست و حالات چهره اش بیانگر فیلمنامه باشد. در اینجاست که فکر نویسنده با کارهای شاد بازیگر در هم آمیخته و نوسانات مختلف فکری را به خوبی نمایان می‌سازد.

یک بازیگر فقط می‌تواند برخی نقش ها را بازی کند. اما کمدین می‌تواند تمامی نقش ها را بازی کند. کمدین کسی است که می‌تواند حس تقلید خود را بهبود بخشیده و بهترین نقش ها را بیافریند.

کمدی و کمدین در فرهنگ ما

در فرهنگ ما به هرچیز خنده داری کمدی و به بازگیران نقش های خنده دار کمدین می‌گویند. در حالی که معنای واقعی کمدی یعنی بیان موضوعات مهم و گاه حتی غم انگیز در قالبی شاد و طنزگونه. اما به مرور زمان نزد مردم معنی کمدی تغییر کرده است و توجه تنها بر خنداندن است. اما باید گفت حتی خنداندن مردم بدون مانور روی مسائل مهم نیز خود کار بسیار سختی است که هرکسی از عهده آن برنمی‌آید.

امروزه در جشن‌ها از کمدین ها استفاده می‌شود. حتی آنها به صورت جداگانه نیز کنسرت شادی و خنده برگزار می‌کنند و دل مردم را شاد می‌کنند.

سفیران مرجع تخصصی آموزش تشریفات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *