نمایشگاه ساختمان و مواد بیروت
نمایشگاه بین المللی ساختمان، مواد و تجهیزات ساختمانی و انرژی بیروت لبنان
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸
نمایشگاه دوچرخه و موتورسیکلت
دومین دوره نمایشگاه دوچرخه و موتورسیکلت، قطعات لوازم یدکی و تجهیزات وابسته یزد 98
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸

کنگره چیست؟

کنگره چیست

در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم کنگره چیست به چه معناست؟ به چه رویدادی کنگره می‌گویند و تفاوت آن با سمینار، همایش و کنفرانس چست؟ قبلا در مقاله ای به طور کامل اینکه سمینار چیست و چه تفاوتی با همایش دارد را توضیح داده ایم. در این مطلب همراه ما باشید تا با کنگره بیشتر آشنا شوید.

معنای لغوی کنگره

کنگره به گردهمایی تعداد زیادی از افراد در حدود چندین هزار نفر می‌گویند. این تعداد زیاد در زمینه مشابهی مانند علمی، حرفه‌ای، فرهنگی و … با یکدیگر به تبادل نظر می‌پردازند. پس می‌توان نتیجه گرفت کنگره به منظور تبادل نظر و بیان عقاید و نظرات در زمینه خاصی برگزار می‌شود.

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان بیان کرد کنگره در تعداد شرکت کنندگان و اهمیت موضوع تفاوت هایی اندک و جزئی با همایش و کنفرانس دارد. برای مثال کنگره می‌تواند در چند روز طی چند جلسه تشکیل شود در صورتی که کنفرانس و همایش اینگونه نیستند.

هدف برگزاری از کنگره

کنگره با یک هدف خاص می‌تواند در سطح ملی یا بین المللی برگزار شود. برای مثال حل یک مسئله و موضوع و تبادل نظر و بیان عقاید و پیشنهادات از اهداف کنگره هستند. این در حالی است که در همایش و کنفرانس ها هد تها بیان نظرات و عقاید است. به علاوه در همایش از قبل زمانی برای مراسم مشخص شده و با محدودیت زمانی رو به رو هستیم در حالی که در کنگره چنین چیزی وجود ندارد و ممکن است بسته به موضوع مراسم بیش از مقدار اعلام شده یا حتی کمتر از آن به طول بینجامد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و به خوبی با کنگره و تفاوت آن با همایش و کنفارنس آشنا شده باشید. شما می‌توانید مقالات آموزش تشریفات را در سایت سفیران مطالعه کنید و اطلاعات کاملی درباره برگزاری مراسم های مختلف به دست آورید. منتظر مقالات بعدی ما باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *