نمایشگاه توانمندیهای روستائیان
چهارمین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر
تیر ۱۶, ۱۳۹۸
کنسرت سامان جلیلی
کنسرت سامان جلیلی
تیر ۱۷, ۱۳۹۸

گردهمایی و انواع آن

گردهمایی و انواع آن

در این مقاله از سایت سفیران می‌خواهیم به توضیح گردهمایی و انواع آن بپردازیم. همه ی مراسم ها از جمله سمینار، کنگره، کنفرانس و … نوعی گردهمایی هستند. قبلا در مقالاتی به صورت جداگانه و کامل این گردهمایی ها را توضیح داده بودیم. در این مقاله می‌خواهیم بیشتر بدانیم که گردهمایی چیست و انواع آن کدامند. در ادامه با ما همراه باشید.

گردهمایی چیست؟

گردهمایی به جمع شدن تعداد افرادی دور هم برای بحث و گفتگو درباره موضوعی است که در برخی موارد جنبه علمی نیز ندارد. کسانی که گردهمایی را برگزار می‌کنند قصد دارند تا موضوع مورد علاقه‌شان را با دیگران در میان گذاشته و درباره آن بحث کنند و به آن موضوع از زوایای مختلف نگاه کنند.

انواع گردهمایی

در ادامه برای شما انواع گردهمایی را بیان می‌کنیم.

کنگره

کنگره در واقع همان کنفرانس ولی در سطح بین المللی است. پس اگر مقالاتی از خارج کشور ارسال شود. گروه ها و سازمان هایی از کشورهایی خارجی به گردهمایی دعوت شوند و تعداد شرکت کنندگان زیاد باشد می‌توانیم بگوییم کنگره برگزار شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله کنگره چیست را بخوانید.

کنفرانس

کنفرانس ها در سطح منطقه‌ای یا ملی برگزار می‌شوند و مقالات مختلفی در زمینه کنفرانس ارسال خواهد شد. بحث حول یک مبحث تخصصی یا علمی، فرهنگی و … خواهد بود.

سمینار یا هم اندیشی

اگر هدف از گردهمایی بحث روی یک موضوع علمی باشد و مدت زمان آن زیاد باشد در واقع سمینار برگزار شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سمینار چیست را بخوانید.

سمپوزیوم

برای آموزش و بحث درباره مقالات علمی تخصصی و فوق تخصصی سخنرانی، بحث گروهی، ارائه مقاله و … صورت می‌گیرد. در سمپوزیم هر سخنران درباره جنبه خاصی از موضوع صحبت خواهد کرد. شرکت کنندگان در سمپوزیم افرادی هستند که در زمینه مربوطه متخصص و صاحب نظر می‌باشند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله از سایت تشریفات سفیران لذت برده باشید.

 

1 Comment

  1. با اجازه تون مطلب رو توی سایتم میزارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *